Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


a další ...

Yotube Logo

Výdejní místo Bílovec:

tel. kancelář: 597 603 503
email: info (@)super-naradi.cz

Adresa:
SUPER-NÁŘADÍ.CZ
Městský kopec 286/24
743 01 Bílovec
(naproti pošty)

provozní doba: 
8:00 - 16:00 hod

Výdej zboží po telefonické
dohodě nebo na základě
potvrzeného emailu, SMS.


zastoupení pro značky:
GÜDE, MEVA, REMS, ENDERS, WEBER - STEPHEN, CADAC, GFIRE, LUCIFER, ROTHENBERGER 

Půjčovna grilů:

rezervace: 732 380 233

adresa:
742 91 V. Albrechtice
(vždy po tel. dohodě) 

Působnost:
Osobní konzultace / prezentace značky WEBER grily - Ostrava, Opava, Nový Jičín, Frýdek - Místek
eSHOP - celá ČR (zásilková služby, Česká Pošta, PPL, TOPTRANS,  lokální rozvoz)


GÜDE Sváření – základní termíny a informace - metody, funkce, materiál

GÜDE Sváření – základní termíny a informace k přístrojům a materiálu

I. METODY

MMA - z anglického manual metal arc - ruční obloukové svařování kovů s použitím obalovaných elektrod.

Zdrojem potřebné vysoké pracovní teploty je elektrický oblouk, který vzniká mezi svářecí elektrodou a kovovým materiálem. Základní regulovatelný parametr MMA svářecích zdrojů - nastavení hodnoty svářecího proudu.

Obloukové svářečky GÜDE podle polarity zdroje:

- střídavé zdroje (AC) – transformátory ve svářečkách tohoto typu dodávají výstupní proud se sinusovou charakteristikou, měnící polaritu v pravidelných intervalech (frekvence 50 Hz) „transformátorové svářečky“ GÜDE GE 145 W/A, GE 185 F,
GE 235 TC,
GE 290 TC.
- stejnosměrné zdroje (DC) – usměrňovače ve svářečkách tohoto typu mění proudovou charakteristiku ze střídavé (vstupní proud) na stejnosměrnou (výstupní proud) GC 100 PM, 100 GC, 140 GC, 160 GC.



MIG/MAG – z anglického metal inert gas, resp. metal active gas – poloautomatické svařování kovů v ochranné atmosféře inertního (Ar, Ar/He) nebo aktivního (CO2, Ar/CO2, Ar/O2) plynu.

Zdrojem potřebné vysoké pracovní teploty je elektrický oblouk, který vzniká mezi svářecím drátem a kovovým materiálem. Do bodu sváru je hořákem kromě drátu paralelně přiváděn i plyn, který chrání oblouk, tavnou lázeň a nejbližší plochu před atmosférickou oxidací.

Základní regulovatelné parametry MIG/MAG svářecích zdrojů - nastavení hodnoty svářecího proudu/rychlosti podávání svářecího drátu. Pokud je součástí MIG/MAG svařovacího zařízení nádoba s ochranným plynem, jedná se o „sváření v ochranné atmosféře“ (GÜDE MIG 155/6 W, MIG 172/6 W, MIG 192/6 K).

Některé MIG/MAG zdroje lze alternativně použít i pro sváření „bez ochranné atmosféry“ (= nádoby s plynem) metodou FLUX, využívající trubičkový drát, který uvolňuje ochranný plyn přímo ze svého jádra (GÜDE MIG 170, MIG 175 ZW, MIG 190 Kombi/A, MIG 220 ZD/A, MIG 250 ZD/A).

TIG (WIG) - z anglického tungsten inert gas – svařování kovů elektrickým obloukem v ochranné atmosféře inertního (netečného) plynu pomocí netavících se wolframových elektrod (viz invertory GÜDE 100 GC, 140 GC, 160 GC, hořák TWK 25/140).



II. FUNKCE

ARC FORCE – stabilizace hořícího oblouku během svařování. Pokud se oblouk zkracuje a elektroda se „lepí“, svářečka automaticky přidává proud a elektroda odhoří.
V opačném případě – pokud je oblouk příliš dlouhý - svářečka ubírá proud tak, že obsluha má čas
přiblížit se s elektrodou k materiálu, aniž by oblouk zhasnul.
Viz invertory GC 100 PM, 100 GC, 140 GC, 160 GC.

ANTI STICK – automatické skokové snížení svářecího proudu na minimum v případě, že dojde k přilepení elektrody (přilepená elektroda následně zchladne a lze ji snadno odtrhnout). Viz invertory GC 100 PM, 100 GC, 140 GC, 160 GC.

HOT START – automatické navýšení zapalovacího proudu o ± 30% oproti hodnotě, nastavené svářečem (usnadnění zapálení oblouku). Po úspěšném startu se hodnota proudu samovolně snižuje na úroveň, původně zvolenou obsluhou.
Viz invertory GC 100 PM,
100 GC, 140 GC, 160 GC.

III. SPOTŘEBNÍ MATERIÁL
Obalované elektrody se skládají z jádra a obalu. Jádro elektrod je tvořeno kovovým vodičem z měkké oceli, který se během svařování rozpouští, obal chrání svar před kontaminací nečistotami ze vzduchu nebo povrchu svařovaného materiálu. Konkrétní chemické složení obalů elektrod má zásadní vliv na vlastní průběh svářecího procesu i výslednou kvalitu sváru.

Svařovací dráty se dělí podle chemického složení a struktury jádra na pevné a trubičkové. Chemické složení pevných drátů obvykle odpovídá svařovanému materiálu, navíc obsahují pouze příměsi nutné k zajištění čistoty místa sváru.

Trubičkové dráty s ochranným plynem (objednací čísla 18791, 18792) ve skutečnosti žádný pevný drát neobsahují – jádro těchto drátů je vyplněno granulemi tavidla, které plní stejnou funkci jako obal u elektrod – chrání svar před místním nebo atmosférickým znečištěním.