Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


a další ...

Yotube Logo

Výdejní místo Bílovec:

tel. kancelář: 597 603 503
email: info (@)super-naradi.cz

Adresa:
SUPER-NÁŘADÍ.CZ
Městský kopec 286/24
743 01 Bílovec
(naproti pošty)

provozní doba: 
8:00 - 16:00 hod

Výdej zboží po telefonické
dohodě nebo na základě
potvrzeného emailu, SMS.


zastoupení pro značky:
GÜDE, MEVA, REMS, ENDERS, WEBER - STEPHEN, CADAC, GFIRE, LUCIFER, ROTHENBERGER 

Půjčovna grilů:

rezervace: 732 380 233

adresa:
742 91 V. Albrechtice
(vždy po tel. dohodě) 

Působnost:
Osobní konzultace / prezentace značky WEBER grily - Ostrava, Opava, Nový Jičín, Frýdek - Místek
eSHOP - celá ČR (zásilková služby, Česká Pošta, PPL, TOPTRANS,  lokální rozvoz)


PRODUKTY A PARTNEŘI » MEGAJUMP - hopíci a trampolíny » Kupujete trampolínu FAQ, rady
Plánujete koupi trampolíny? Odpovíme Vám dopředu jak koupit kvalitu.

Plánujete koupi trampolíny? Odpovíme Vám dopředu a odborně na Vaše nejčastější dotazy. FAQ zde.

Přečtěte si rady a postřehy, které Vám usnadní správný výběr trampolíny a přispějí k maximální spokojenosti s jejím používáním. Pro Vaši orientaci při nákupu jsme vám připravili popis formou otázek s ilustračními fotografiemi. Správná a kvalitní trampolína by měla mít vždy perfektně zpracované díly a to všechny. Naše trampolíny MEGAJUMP Top Exclusive mají již z výroby veškeré prvky kvality a splňují všechny parametry pro Vaši bezpečnost.

Nákup trampolíny od jiných prodejců, které mají jednotlivé díly na fotkách přeškrtnuté křížkem, opravdu nedoporučujeme. Bohužel se jedná o většinu trampolín prodávaných v marketech a u internetových prodejců s výrazně nízkou cenou. Šetří se na výbavě, zpracování, délkách, kvalitě materiálů apod.

Nekupujte od překupníků předprodávající šunt již znovu předprodaný z Německa, Polska, sami jsme se přesvědčili, že je problém s následnou reklamaci a náhradními díly. Může se tak stát, že Vám Vaše levná trampolína zůstane maximálně na náhradní díly.

 

PROČ PRÁVĚ TRAMPOLÍNU O PRŮMĚRU 4,3 m?

Lze koupit i menší trampolíny, ale doporučujeme rozměr 4,3 m, která je svou velikostí dostačující pro děti malé, odrostlé, ale i dospělé. Navíc dostatečný prostor okolo dětí zamezuje dopadu mimo skákací plochu. Musíte si také uvědomit, že vnitřní prostor ke skákání je menší o ochranné kryty, pružiny – cca o 0,3 m, popřípadě ještě ochranná síť, pokud se jedná o typ sítě upevněné uvnitř trampolíny (který není velmi ideální ani praktický), ten také dále zmenšuje využitelný prostor trampolíny. Důležité je si také uvědomit, že rozdíl plochy (velikostí doskočiště) mezi trampolínou s rozměrem 3,66 m a trampolínou 4,3 m je + cca 40%!!!.

V JAKÝCH VELIKOSTECH SE TRAMPOLÍNY VYRÁBÍ?

Standardně nejprodávanější jsou trampolíny vyráběny v rozměrech 10ft, 12ft, 14ft. Na trhu se prodávají trampolíny větší i menší, ale časem bude na tyto jiné velikosti, než je uvedeno výše  problém sehnat náhradní díly, protože nejsou tak žádané. Většinou se jedná se o velikosti ve stopách (stopa = 0,3048 m). Pozor, proto při uvádění velikosti trampolíny v metrech. Uvádí-li prodejce např. velikost 4 m a velikost trampolíny je 12ft rozměr trampolíny je tedy jen 3,66 m, což je jistě nemalý rozdíl. Menší trampolíny pod 3,05 m vůbec nedoporučujeme, jsou to již na první pohled "hračky", kde kvalita použitých materiálů je úplně jiná než u větších trampolín a Vaše děti si na nich moc nezaskáčou, protože zde nemají prostor.

Námi dodávané trampolíny MEGAJUMP 4,3m tedy 14ft, aby nedocházelo k omylu, uvádíme vždy oba typy označení.

 

NEMŮŽETE SE ROZHODNOUT, ZDA TRAMPOLÍNU S ŠESTI NEBO ČTYŘMA NOHAMA?

Pokud jde o stabilitu je u trampolín s 4 nohami stejná jako u trampolín s 6 nohami. Důvodem je, že u 4-nohých trampolín jsou nohy větší než u 6-ti nohých. Profesionální trampolíny mají nohy vždy 4. Výhoda 4-nohých trampolín je v tom, že mohou mít ochranou sít s 8 poli, u každé nohy je pak upevněna jedna tyč sítě. U 6-ti nohých trampolín lze upevnit jen síť s 6 poli, tyč sítě je pak upevněna vždy ob jednu nohu a rozteč pole je pak znatelně větší, ochranná síť tak zasahuje do poskokového pole a zmenšuje prostor pro skákání. Z pohledu bezpečnosti malých dětí je varianta 6 polí s velkými roztečemi o poznání horší, než menší rozteč u 8 polí, viz obr. níže.

Z těchto důvodů je trampolína MegaJump 4-nohá a dodáváme k ní ochrannou síť s 8 poli. Pro zvýšení bezpečnosti jsou na trampolínách našity 3 klipy pro uchycení sítě ze spodu trampolíny k pružinám. Standardně mají trampolíny pouze 1 klip.


 

JAKÉ JSOU ROZDÍLY V KVALITĚ SKÁKACÍCH PLOCH?

Doporučujeme jednoznačně materiál PP MESCH UV resistant (UV odolný) - vyroben v USA. Jedná se o speciální polypropylenovou plachtu s ochranou proti UV záření, která má životnost min. 5 let, při běžném používání je v podstatě nezničitelná.

Také se vždy prodejce zeptejte, zda je doskoková plocha na povrchu speciálně upravena a je tzv. non-abrazivní (hladká - jemná – soft), to proto, aby se nestalo, že se při pádu nebo při skákání na takovéto doskokovce Vaše dítě odře. Tento materiál je použit u laciných trampolín, kde jsou použity doskoky z „rohože“ vyrobené z materiálu na Taiwanu nebo v Číně a jejich síla je o 0,05 mm slabší, životnost max. 2 roky. Mají také podstatně nižší pružnost a zaskáčete si na nich tedy podstatně hůře. Trampolína MEGAJUMP Top Exklusive, je non-abrazivní.


 

KOLIK PRUŽIN BY MĚLA KVALITNÍ TRAMPOLÍNA MÍT?

Na trhu se setkáváme s různým počtem pružin trampolín 4,30 m a to: 78, 84, 88, 96, 110 – 130. Nejpoužívanější a ověřené jsou trampolíny s počtem pružin 88 nebo 96 pružin, nejlépe si na nich zaskáčete. Musí se jednat o kvalitní pružiny, nejlépe obloučkové, dlouhé cca 18 cm s dobrou povrchovou úpravou. Pozor na laciné trampolíny, které mají nekvalitní pružiny a po roce jsou na výměnu.

Nezanedbatelným aspektem je však také kvalita poutek, které drží pružiny a zátěž při skákání. Starší modely mají poutka prošitá 4-6x voskovanou nití, nové již navíc speciální silonovou nití s UV ochranou zabraňující jejímu zteření a následnému vytržení poutka, čímž se stává trampolína s důvodů bezpečnosti nepoužitelná.

Trampolína MEGAJUMP Top Exclusive, kterou dodáváme, má 96 pružin a poutka jsou ke skákací ploše přišity 6-8 stehy speciální nití označenou 300 D UV.


ZAJIŠŤUJE KRYT PRUŽIN DOSTATEČNOU OCHRANU?

K zajištění dostatečné bezpečnosti při skákání je důležité, aby byly pružiny ochranným polštářem zcela zakryty, tak aby děti nezapadly nohou mezi pružiny. Šířka polštáře by měla činit alespoň nejméně 33 cm.


TAKÉ SE VÁM OCHRANNÝ POLŠTÁŘ PRUŽIN VELMI BRZY ROZPADL?

Nejčastěji je k trampolínám dodáván ochranný polštář pružin, vyroben z materiálu 120 g PE-polyetylén, který nevydrží následkem UV záření déle než 4 měsíce používání, pak je nutné zakoupit nový za cenu cca 1.500,- Kč. Nepomůže Vám ani 5-letá záruka. U některých firem záruka opotřebení v důsledku UV – tedy běžného svitu sluníčka neplatí.

Kvalitnější a trvanlivější ochranný polštář pružin je vyroben ze stříkaného PVC na mřížku - polyvinylchlorid a prodyšného Mesh materiálu uvnitř, který pomáhá zabránit plísním a vydrží min. 3 roky. Jedná se o stříkané PVC na mřížku 500 D UV z obou stran, nikoliv jen horní část.

U naší trampolíny MEGAJUMP TOP Exklusive je použit tento kvalitní kryt, který má horní i dolní stranu ze stříkaného PVC 500 D UV Mesch a nese označení Heavy-Duty. Jeho šířka je 33 cm, tedy často výrazně více než jen nabízeno u konkurenčních trampolín.

Modrý kryt pružin slouží pouze jako bezpečnostní kryt proto, aby Vaše děti v případě špatného doskoku nebo nekontrolovatelného pádu, dopadli na tuto měkkou ochranu pružin.

V žádném případě, však neslouží tento kryt pružin k tomu, aby se po něm skákalo jak to děti rády dělají. Není také určen k sezení nebo posedávání, je potřeba děti na toto upozornit.

Prosíme o důsledné dodržování těchto pokynů u kterékoli trampolíny, zabráníte tak poškození krytu pružin a ušetříte výdaje za opravu nebo koupi nového. Při nedodržení tohoto varování, které je také uvedeno v našem návodě, se nevztahuje na takovéto poškození záruka na vadu výrobku.


 

JAK DLOUHO PŘIBLIŽNĚ VYDRŽÍ OCHRANNÁ SÍŤ?

Vlivem UV záření ochranná síť samozřejmě trpí a časem, zpravidla cca za 2 roky, dochází k rozpadu rukávů ochranné sítě. Materiál, ze kterého jsou  vyrobeny rukávy ochranných sítí a které prodává většina konkurenčních prodejců trampolín je vyroben pouze s PE-polyetylén 130 g/cm2 a nemá tudiž takovou životnost jako PVC. Je to jako když porovnáte krycí plachtu na dřevo zakoupenou za 100 Kč s Baumaxu nebo OBI a kvalitní auto plachtu nebo plachtu na přívěs. Pozor na 5-leté záruky u některých firem. Záruka se na UV, jak již bylo vícekrát uvedeno, nevztahuje.

Za cenu cca 3.900,- Kč lze koupit na trhu novou ochrannou síť, ale problém často je, aby pasovala právě na Váš model, ale stejně budete mít pořád PE materiál. Výrobce od výrobce se liší v počtech trubek, roztečích, výšce, průměrech sítě, atd. Kupte si tedy raději kvalitu již na začátku.

Na trh přicházíme s novým materiálem rukávů PVC - polyvinylchlorid, který nabízíme u naší nové trampolíny MEGAJUMP TOP Exklusive. Materiál Terylen UV TE, který je vyroben pro naše sítě v USA. Žádné obyčejné tažené HDPE jako u některých konkurenčních sítí, které se po jedné sezóně vytáhnou a časem rozpadnou.

Na naše modely dodáváme i náhradní sítě s rukávy, ovšem již z nového materiálu PVC a to v ceně 1100 - 1600 Kč, cena je samozřejmě závislá od druhu modelu.

Pozor, někteří prodejci začali nabízet rukávy ochranné sítě mimo černého PE i s barvou modrého PE. Je to však pouze PE ne PVC !!!  Takže problémy stejné jako uvádíme nahoře.


KOLIK TYČÍ U OCHRANNÉ SÍTĚ A PROČ?

V první řadě doporučujeme ochranné sítě, které mají tyče až k zemi, ochrannou sít venkem a  rukávy navlečeny na tyče. K trampolínám MEGAJUMP dodáváme ochranné sítě s 8 polí - tyčemi, resp. poli., navíc s novým materiálem. Rukávy ochranné sítě jsou vyrobeny z PVC 600 D UV, plus je výška sítě prodloužena o 20 cm a počet polí je již zmiňovaných 8. Tyče jsou zesíleny na 28 mm - standard 25 mm, výška 180 cm - standard 160 cm. Pod těmito rukávy je umístěna speciální pěnovka, jež slouží při případném nárazu do tyče k tlumení samotného dopadu a snížení rizika úrazu.

Pozor na modely trampolín, které mají sítě před ochranným krytem tj. uvnitř., tady ochranná sít neplní vůbec svoje vlastnosti. Tyče sítě jsou nekryté PVC, je zde pouze holý molitan, ke kterému je tkaničkami připevněna horní sít. Tyto tkaničky vlivem počasí po několika měsících působením vody a slunce steří, rozpadnou se a už není nic, co by horní sít  bezpečně drželo. Tehdy hrozí při kontaktu dětí se sítí vypadnutí z trampolíny.

Z pohledu bezpečnosti malých dětí je varianta 6 polí - tyčí, při pádu do sítě s velkými roztečemi o poznání horší. Po pádu do sítě dochází k většímu tlaku na pole a hrozí zde větší  nebezpečí, že by Vaše dítě mohlo z trampolíny vypadnout. U těchto 6 „polovek“ je rozdíl o 0.5 m na pole než u 8 polí a to navíc znovu připomínáme, že naše trampolíny mají u každého pole 3 bezpečnostní klipy na držení sítě ze spodu, proti vypadnutí, oproti konkurenčním trampolínám, kde je pouze 1 klip tak jak jsme uváděli výše.


MĚLI JSTE SÍŤ, KDE SE ZIP ZASEKÁVAL A DĚTI MĚLY PROBLÉM SE DOSTAT NA TRAMPOLÍNU A VEN?

Jedním z detailů, kdy se jednotlivé sítě od sebe liší je i kvalita zpracování zipu. Vedle zipu samotného jsou rozdíly i v kvalitě zakončení zipu. U některých sítí, a není jich na našem trhu málo, dochází velmi snadno k zaseknutí konce zipu do látky – sítě. Dále se sítě liší také v počtu klipů podél zipu, zpravidla 2-3 klipy pokud není jejich úplná absence. Ty kromě konečného zajištění ocení uživatel i v případě, kdyby náhodou došlo k pokažení zipu.

U našich trampolín MEGAJUMP jsou ochranné sítě opatřené širokým zipem s perfektním zpracováním konců, aby nemohlo dojít k zaseknutí. Zip je navíc doplněn o 5 klipů podél zipu jako pojistka proti vypadnutí.


 

JSOU SCHŮDKY K TRAMPOLINĚ OPRAVDU NEZBYTNÉ?

Trampolíny jsou použitelné i bez schůdků, nicméně vzhledem k tomu, že výška trampolíny je cca 1m nad zemí, může být vylezení na trampolínu zejména pro malé děti obtížné, ne-li zcela nemožné. Doporučujeme proto s trampolínou koupit vždy i originální schůdky. Pozdější dokoupení je sice možné (cena cca 500,- Kč), ale nemusí pasovat na váš model trampolíny, navíc zaplatíte znovu poštovné.

 

JAK VYBRAT SPRÁVNÉ SCHŮDKY K TRAMPOLÍNĚ?

Pozornost bychom měli věnovat počtu příček žebříku. Na trhu se setkáváme zpravidla buď se 2, 3 nebo 4 příčkami. U většího počtu příček jsou rozteče mezi jednotlivými příčkami menší, a tudíž je žebřík použitelný i pro menší děti.

Důležité je i umístění příček. Lze se setkat s žebříky, které mají horní příčku příliš blízko rámu trampolíny a hrozí zde, že se zde dětem zaklíní noha. Doporučujeme se proto vždy podívat na fotku trampolíny s nasazeným žebříkem.

Na naše trampolíny MEGAJUMP dodáváme žebřík s 2-4 příčkami dle nabídky výrobce,  umístěnými tak, aby bylo pro děti vylezení na trampolínu co nejjednodušší.


 

PROČ BYCH U KVALITNÍ TRAMPOLÍNY POTŘEBOVAL NÁHRADNÍ DÍLY?

Přestože trampolína může být vysoce kvalitní, může dojít k jejímu poškození vlivem počasí např. pádem stromů, větví, střešních tašek při bouřce nebo silném větru nebo v důsledku nesprávného používání trampolíny a také časem i vy budete potřebovat náhradní díl dokoupit. Doporučujeme se vždy prodejce zeptat ještě před koupí trampolíny, zda prodává i náhradní díly. Řada z nich totiž kromě prvotního prodeje trampolíny již náhradní díly nenabízí, jelikož je nemají ani kde koupit. V případě poškození některého dílu nutného pro bezpečné používání, je pak trampolína nepoužitelná. V případě, že prodejce náhradní díly nabízejí, samozřejmě si nezapomeňte porovnat ceny náhradních dílů jednotlivých prodejců.

K trampolínám MEGAJUMP prodáváme standardně i náhradní díly. Dodávka do 7 dnů.

 

MOHU SI KOUPIT NÁHRADNÍ DÍL NEBO PŘÍSLUŠENSTVÍ OD JINÉHO DODAVATELE?

Náhradní díly a příslušenství od různých dodavatelů, resp. výrobců nejsou mezi sebou z 99% zaměnitelné. Liší se ve specifických parametrech a detailech, které běžný uživatel nepostřehne. Přestože se např. jedná o stejnou velikost trampolíny 4,3 m, ale od dvou různých výrobců, jsou zde rozdíly v roztečích trubek, jejich délce, tloušťce, roztečích otvorů na pružiny, podobně u ochranné sítě se liší šířka jednotlivých polí, výška sítě apod. Je proto nezbytné kupovat vždy náhradní díly jen tam, kde jste koupili originální trampolínu.

JAK SI MŮŽU OVĚŘIT, ŽE SE JEDNÁ O KVALITNÍ A BEZPEČNÉ ZBOŽÍ?

Chtějte vždy vidět certifikát potvrzující, že trampolína prošla certifikací TUV/GS - znak testovaná bezpečnost je vhodná právě pro Vás.

Pro naši trampolínu MEGAJUMP Top Exklusive je v CZ+SK návodech již vždy vyznačeno číslo modelu, číslo certifikace a číslo test reportu s jeho platností. Certifikace u našich trampolín je ve třídě H nebo G.

KDE JSOU TRAMPOLÍNY VYRÁBĚNY?

Všechny (resp. velká většina mimo OPRAVDU PROFI GYM trampolíny) prodávané v ČR i ve světě jsou vyrobeny v Číně, nicméně různými výrobci a s odlišnou kvalitou. Pokud se však jedná o dobrého výrobce, který navíc vyrábí trampolíny dle přesné specifikace tuzemského dovozce v souladu s evropskými certifikáty, získáme trampolíny s kvalitními parametry a vynikající bezpečností, které určitě splní vaše očekávání. Pokud někdo uvádí vyrobeno v USA a prodává trampolínu do 15 000 Kč, tak se tomu pouze "zasmějte".

JAK DLOUHO TRAMPOLÍNA VYDRŽÍ?

Jak bylo uvedeno v předchozích bodech, některé části trampolíny se časem opotřebují a to v závislosti na míře používání a kvalitě. Nicméně konstrukce trampolíny je u certifikovaných trampolín téměř nezničitelná.

U trampolín do 7000 Kč od překupníka nebo z překupu z Německa, Polsky a samozřejmě vyrobených v Číně se připravte na všechny problémy, které zde uvádíme.

JAKÁ JE DOPORUČENÁ NOSNOST TRAMPOLÍNY?

Certifikována je většinou nosnost, která je výrobcem uváděna jako doporučená, u trampolíny 4.30 m je 150 kg – 180 Kg.

Na takto  konstrukčně provedené trampolíně  si zaskáčete dobře Vy dospělí, ale i Vaše děti. Trampolína v rozložené váze unese i více a je certifikována až 180kg, ale samozřejmě na úkor menší výdrže pružin. Pokud byste trampolínu zatěžovali neustále větší vahou, pružiny by se musely z důvodů menší pružnosti vyměnit dříve, např. 1x za 4 roky.

JE NUTNÉ TRAMPOLÍNU VŽDY SCHOVÁVAT KVŮLI VĚTRU?

V případě ukotvení trampolíny kotvami k zemi není potřeba při špatném počasí a i při větším větru  trampolínu schovávat, současně je trampolína díky kotvám při používání mnohem lépe fixována! Naše kotvy mají speciální spony, které umožňují snadné vyjmutí popruhu při sekání trávy. Pokud by však hrozil extrémně silný vítr nebo vichřice, doporučujeme trampolínu dodatečně zajistit lany pevně spojenými se stavbou domu nebo velkými stromy, popřípadě trampolínu uschovat.

Běžná cena sady 4 ks kotev je 1000 Kč, u nás jsou již 4 ks součástí setu trampolíny MEGAJUMP Top Exclusive.

Pokud by přesto byla Vaše trampolína poškozena živly a bude bez fixačních kotev, pojišťovna neplní z pojistky na pojištění staveb nebo domácnosti ani s žádné jiné pojistky. Jednou z podmínek, aby Vám pojišťovna takto zničenou trampolínu zaplatila, je aby byla stavba (trampolína),  pevně spojena se zemí, což naše kotvy splňují a pojišťovna poté vyplatí pojistné plnění. Pokud není ukotveno, nedostanete nic! Proto, jsou naše sety trampolín doplněny těmito fixačními kotvami.

I po takovéto živelné události naše trampolíny přežijí, neboť jsou vyrobeny z kvalitních materiálů včetně  jejich perfektního zpracování tak, aby byla zaručena jejich co největší odolnost a bezpečnost. Nic zde není ošizeno tak jako u laciných trampolín, které se po takovéto události již nedají použít a jsou na odpis.  Oprava této trampolíny vyšla do 2000 Kč a tato cena byla plně uhrazena pojišťovnou, protože byly použity fixační kotvy.

Zeptejte se prodejců, zda mají skladem v případě takovéto nehody pro opravu všechny náhradní díly např. oboustranné originální zipy ke vchodu nebo kloboučky nahoru do rukávů sítě, bez kterých to potom nefunguje. V případě opravy garantujeme všechny náhradní díly.

V každém případě vždy tuto možnost pojištění konzultujte s Vašimi pojišťovacím poradcem. Pouze základní pojistka nemusí tato rizika krýt.


JAK JE ZAJIŠTĚNA DOSTATEČNÁ PEVNOST A ZINKOVÁNÍ  KONSTRUKCE TRAMPOLÍNY?

Rámy trampolín a ostatní kovové části se u jednotlivých typů liší tloušťkami trubek a dalším provedením. Námi nabízená trampolína MEGAJUMP TOP Exklusive má pro dosažení vyšší bezpečnosti zesílený rám, který je doplněn o pojistné šrouby. Sváry jednotlivých dílů jsou provedeny čistě, aby byla dosažená jejich maximální pevnost. Každá trubka ochranné sítě je k noze trampolíny připevněna 3 svorkami, standardně mají trampolíny svorky jen dvě.

U naší trampolíny jsou trubky minimálně o síle 1,5 mm, je zde také zajištěno oboustranné zinkování trubek, kdy jsou trubky do zinkovací lázně ponořeny 2x, tím vzniká větší odolnost proti rezivění. U laciných trampolín je většinou sílá trubek pouze 0,9 - 1,2 mm, poté vinou slabších trubek dochází ke špatnému provaření sváru a následně k praskání při zatížení. Zinkování u laciných trampolín je sice oboustranné, ale pouze jednou. Proto trubky již po dvou rocích začínají rezavět. Všechno toto výše uvedené, je uděláno na úkor bezpečnosti, tak aby se získala při nákupu menší cena. Tímto laciným výrobkem je poté ohrožena  bezpečnosti Vašich dětí, laik při nákupu nepozná. Pozor jedná se především o laciné trampolíny dovezené překupníky do CZ z Polska a Německa.


JAKÝM ZPŮSOBEM JE NUTNÉ TRAMPOLÍNU ZAZIMOVAT?

Trampolína je určena k celoročnímu umístění venku, aniž byste ji museli  na zimu schovávat /doporučujeme v oblastech bez sněhu nebo s minimem/. Trampolíně nevadí déšť ani slunce a v zimních měsících /listopad – březen/ stačí, když schováte ochrannou síť a kryt pružin a na konstrukci trampolíny s doskokovou plachtou natáhnete ochrannou plachtu, pozor pouze na konstrukci s doskokovou plachtou  bez krytu pružin /jinak plachtu roztrhnete. Tato plachta je součástí setu MegaJUMP TOP Exclusive. Pro delší životnost trubek trampolíny, doporučujeme pouze trubky a pružiny před zazimováním lehce potřít silikonovým olejem třeba. Pokud se nacházíte v oblasti s vyššími sněhovými srážkami, doporučujeme na zimu vždy doskokovou plochu z trampolíny demontovat. Mokrý a těžký sníh může přes zimu zbytečně vytahat pružiny a snížit tak trvale jejich pružnost. Venku zůstane pouze rám trampolíny, který doporučujeme obalit např. potravinářskou strečovou folií, tak aby do trubek konstrukce nenatekla voda a vzniklý led nezpůsobil poškození.

Pro modely 2012 již standardním příslušenstvím nová univerzální krycí plachta - modrá s odtokem vody. Tuto plachtu lze na rozdíl od černé přidělat i na kompletně postavenou  trampolínu, aniž by se musela sundat vrchní sít a kryt pružin. Nemusíte také kontrolovat vodu tak jako u černé plachty, která nemá otvor pro odtok vody.


ZA JAK DLOUHO TRAMPOLÍNU POSTAVÍM?

Průměrně zručný člověk s jedním pomocníkem tuto trampolínu složí do dvou hodin podmínkou je však mít dobré CZ návody ke složení trampolíny. Je velmi důležité si návody přečíst a nastudovat ještě před zahájením sestavování a následným užíváním trampolíny. Obsahují totiž spoustu užitečných rad a pokynů. Předejdete tak možným zraněním. Zabezpečíte co největší bezpečnost pro Vaše děti.

Tyto návody jsou u trampolín TOP Exclusive samozřejmostí. Obsahují ilustrační obrázky s podrobným popisem krok za krokem.


NALOŽÍM TRAMPOLÍNU DO AUTA?

platí pro osobní odběr trampolíny 4,3 m: 3 kartony, největší d. 175, š. 53, v. 15  cm, druhý 142 x 43 x 17 cm, třetí 112 x 38 x 18 cm, váha celkem cca 100 kg.

U sedanu je potřeba položit zadní a přední sedačku, u kombi pouze zadní a přední posunout. Pozor na zbytek místa pro další spolucestující většinou se vleze pouze jeden!

Zaslání dobírkou je možné, posíláme přes PPL či TOPTRANS.

PROČ JE NAŠE TRAMPOLÍNA LEVNĚJŠÍ A PŘITOM KVALITNĚJŠÍ NEŽ JINÉ TRAMPOLÍNY NA TRHU?

Vše díky odstranění všech zbytečných mezičlánků mezi výrobcem a konečným zákazníkem. Trampolíny jsou z přímého dovozu, nakupuji se přímo od výrobce, který je vyrábí na konkrétní zakázku dle přesně specifikovaných požadavků, které se zakládají na dlouholetých zkušenostech s trampolínami. Současně provádíme i přímý prodej konečným zákazníkům a distribuci, čímž jsou odstraněny další mezičlánky, které by způsobovaly zvyšování konečné prodejní ceny. Díky tomuto způsobu dovozu a prodeje jsme schopni vám nabídnout tu nejlepší kvalitu trampolín za velmi zajímavou cenu.

 

Nabídka trampolín ZDE: