Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


a další ...

Yotube Logo

Výdejní místo Bílovec:

tel. kancelář: 597 603 503
email: info (@)super-naradi.cz

Adresa:
SUPER-NÁŘADÍ.CZ
Městský kopec 286/24
743 01 Bílovec
(naproti pošty)

provozní doba: 
8:00 - 16:00 hod

Výdej zboží po telefonické
dohodě nebo na základě
potvrzeného emailu, SMS.


zastoupení pro značky:
GÜDE, MEVA, REMS, ENDERS, WEBER - STEPHEN, CADAC, GFIRE, LUCIFER, ROTHENBERGER 

Půjčovna grilů:

rezervace: 732 380 233

adresa:
742 91 V. Albrechtice
(vždy po tel. dohodě) 

Působnost:
Osobní konzultace / prezentace značky WEBER grily - Ostrava, Opava, Nový Jičín, Frýdek - Místek
eSHOP - celá ČR (zásilková služby, Česká Pošta, PPL, TOPTRANS,  lokální rozvoz)


ČLÁNKY A PORADNA » Jaká je nosnost Paella hořáku?
Jaká je nosnost Paella hořáku? Jak velkou pánev na něj můžeme dát?

Nevíte jaká je nosnost Paella hořáku? Jak moc jej můžeme zatížit? Jak velkou pánev na něj můžeme dát?

Paella hořáky jsou vyrobeny z tenkých trubek, které jsou na horní straně perforované z důvodu prostupu plynu a spojeny (svařeny) většinou klasickou pásovinou tl. 3 mm, která slouží zároveň jako nožičky. Nosnost je tedy konstrukčně omezena pevností svárů a houževnatostí daných materiálů.

Výrobce uvádí, že paella hořáky jsou určeny pro klasické Paella pánve (Paellerea s hloubkou cca do 6 cm) s tím, že doporučená velikost pánve vůči hořáku je cca do max. + 20 cm při naplnění připravovanou potravinou cca pod okraj, tzn. pro hořák 40 cm používejte pánev do cca 60 cm, na druhu stranu nepoužívejte pánev a hořák stejné velikosti, abyste zbytečně neplýtvali teplem na vnějším okruhu hořáku, které již pak odchází neefektivně mimo dno pánve. Nenaplňujte pánev přes její kapacitu.

Paella Pánve a hořáky

Hořák lze samozřejmě s přihlédnutím k daným bezpečnostním předpisům (venkovní provoz, správný plyn, provozní tlak, zajištění dostatečného odvětrání, používání na nehořlavém povrchu, na stojanu atd.) použít také jako zdroj tepla pro jakékoli Vaše řešení. Pokud se však rozhodnete hořák zatížit více, je vhodné uvažovat o pořízení dodatečného nosného rámu - platí hlavně pro případy užití hlubokých pánví s navýšenou kopou jídla, těžkých litinových pánví, velkoobjemových hrnců, velkokapacitních kotlů na vývary,  zabijačkových kotlů aj.

Paella hořáky jsou jako vařič velmi spolehlivé a určitě Vám dobře poslouží. Fyziku však ošidit nelze. Pokud budete dodržovat naše doporučení, pak Vás čeká jen a jen spokojené vaření.

Paella hořáky a Paella pánve naleznete zde.

Dobrou chuť přeje
Tým SUPER-NÁŘADÍ.cz